TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii do przechowywania ustawień na Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Międzyregionalne seminarium rejestracji stanu cywilnego

Sygnatariusze Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (OPOS) realizują kolejne przedsięwzięcie dedykowane urzędom stanu cywilnego.

W dniach 20-21 listopada br., w Luboniu pod Poznaniem odbędzie się konferencja "Międzyregionalne Seminarium Rejestracji Stanu Cywilnego".

Podczas seminarium poruszone zostaną zagadnienia dotyczące między innymi: prawno-organizacyjnych uwarunkowań rejestracji stanu cywilnego, zastosowania przepisów prawa rodzinnego i administracyjnego w urzędzie stanu cywilnego, realizacji usług w wymiarze elektronicznym, usługa masowej migracji aktów stanu cywilnego.

Szkolenie - Zakopane 06-08.12.2017

"Migracja masowa aktów stanu cywilnego z lokalnego zasobu USC do centralnego rejestru stanu cywilnego". 

Szkolenie odbędzie się w dniach 06-08.12.2017 roku w Zakopanem, Ośrodek Konferencyjno-Wczasowy Bel-Ami, ul. Seweryna Goszczyńskiego 24, 34-500 Zakopane, tel.: (0) 18 201 35 11.

    

Szkolenie adresowane jest do: 

  • kierowników oraz pracowników urzędów stanu cywilnego, 
  • pracowników wydziałów spraw obywatelskich, 
  • pracowników wydziałów informatyki.

Program szkolenia:

  • Przygotowanie techniczno-organizacyjne urzędu do obsługi masowej migracji aktów.
  • Przygotowanie bazy danych USC do masowej migracji aktów. 
  • Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO).
  • Masowe przenoszenie aktów stanu cywilnego z lokalnego zasobu USC do centralnego rejestru.
  • Wsparcie ewidencjonowania napływających do USC i tworzonych w USC dokumentów, załatwianych spraw oraz dokumentowanie wszystkich czynności wykonywanych przez pracowników USC.

Jak co roku, szkolenie jest również doskonałym miejscem wymiany doświadczeń i dyskusji. Z naszej strony rezerwujemy dla Państwa czas ograniczony jedynie ramami całego szkolenia. 

Zapraszamy do zapoznania się programem szkolenia oraz z warunkami uczestnictwa w nim, które w załączeniu zamieszczamy.

 Program Szkolenia.pdf

 Karta Zgłoszenia.pdf

Szkolenie w Łukęcinie

W dniach 3-4 października 2017r. w Ośrodku Wczasowym Wrzos, odbędzie się szkolenie dla Kierowników USC.

Program szkolenia obejmuje wykłady z dziedziny prawa:

  1. Nowelizacja Kpa - Krzysztof Sienkiewicz (ZUW),
  2. Nowelizacja  Kpa + wybrane zagadnienia – Krzysztof Sienkiewicz (ZUW),

jak i panele szkoleniowe z wybranych zagadnień prawnych, przewidziane na dzień drugi szkolenia.

Ponad to Piotr Gajewski – Prezes ZGSUSC przedstawi plany rozwojowe Sytemu Rejestrów Państwowych, a ramach trwania indywidualnych konsultacji, Władysław Penar - Prezes TECHNIKA IT S.A. zaprezentuje nowe rozwiązania informatyczne dla USC. Relację ze szkolenia zamieścimy w jednym z najbliższych numerów Newslettera TECHNIKA I USC.

XV forum samorządowe. Konferencja dla kierowników USC.

W dniach 5-6 października 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Jubileuszowe XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów.

W ramach tego wydarzenia odbędzie się także Konferencja dla Kierowników USC, której program obejmować będzie m.in. zagadnienia z zakresu nowych rozwiązań prawnych w systemie rejestracji stanu cywilnego, nowoczesnego funkcjonowania USC i jakości świadczonych w nim usług czy też  Prawa prywatnego międzynarodowego w USC w aspekcie współpracy międzynarodowej.