TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii do przechowywania ustawień na Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Konferencja w Siedlcach

Utworzono: piątek, 29, kwiecień 2016 11:01

W dniu 12 kwietnia w Siedlcach odbyła się jednodniowa konferencja organizowana przez firmy TECHNIKA IT oraz TBD MAZOWSZE Sp.z o.o.

Konferencja poświęcona była dostosowaniu dotychczasowych aplikacji USC do projektowanych zmian ustawy PASC oraz usprawnienia procesu migracji aktów stanu cywilnego do centralnego rejestru stanu cywilnego, za pośrednictwem plików XML wczytywanych przez aplikację ŹRÓDŁO.

W konferencji wzięło udział około 50 uczestników zajmujących się z rejestracją stanu cywilnego.

Na konferencji obecny był I Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Jarosław Głowacki, który otworzył spotkanie i przywitał uczestników. Konferencję zaszczycili także swoją obecnością: Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Siedlcach – Marcin Skolimowski wraz z informatykiem – Krzysztofem Osikiem, pracownik Oddziału Kontroli Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura w Siedlcach – pani Iwona Parys, a także z-ca dyrektora ZETO Białystok – Adam Jurczenia.

Prelekcję prowadził Pan Jan Krzysztof Wojtala z firmy TECHNIKA IT S.A. Przedstawił on problematykę migracji aktów stanu cywilnego oraz opowiedział o planach rozwoju aplikacji EZD adresowanej między innymi do urzędów stanu cywilnego.

W przerwie konferencji odbyło się spotkanie z Prezydentem Siedlec – Wojciechem Kudelskim.