TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii do przechowywania ustawień na Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Spotkanie w Augustowie

Utworzono: środa, 08, czerwiec 2016 11:59

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2016r. w Augustowie miało miejsce seminarium dla urzędników USC, w którym uczestniczył także nowy Prezes Zarządu Głównego SUSC Piotr Gajewski. Nowy Prezes na początku swojej kadencji stawia głównie na kontakt bezpośredni ze środowiskiem, deklarując tym samym swoją dyspozycyjność i wsparcie.

Podczas swojego wystąpienia Piotr Gajewski skoncentrował się głównie na omówieniu zadań zespołu powołanego przez Ministra Cyfryzacji przy COI ds. projektowania zmian w aplikacji ŹRÓDŁO, którego sam jest członkiem. Do najważniejszych obecnie spraw, nad którymi pracuje zespół należy przede wszystkim poprawa ergonomii pracy w USC, a wśród spraw priorytetowych wymienia się:

  • zmiany w podpisie elektronicznym,
  • zmiany w PESEL-u,
  • zmiany przy dokonywaniu wzmianek,
  • a także projektowane zmiany w Ustawie Poasc.

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w wywiadzie z nowym Prezesem ZG SUSC w jednym z najbliższych numerów newslettera TECHNIKA I USC.